Urodzinowe przyjęcia w naszej grupie dzieci 5-6 letnich w oddziale przy ulicy Opawskiej to już tradycja. Od paru lat je organizujemy z wielkim sukcesem, zmieniając jedynie niektóre elementy scenariusza.

W naszej grupie ”Żabki” urodziny tak są zorganizowane, że wszystkie dzieci czują się doskonale, świetnie się bawią i nikt nie jest wyróżniony – poza solenizantem. Te przyjęcia to doskonała okazja do integracji grupy, wspólnych zabaw, organizacji przyjęć, obdarowywania solenizanta. Przedszkolaki nabywają umiejętności, które zapisane są w podstawie programowej. Dzieci się nie tylko bawią, ale i uczą. Poznają różne formy kulturalnego zachowania – jak składać życzenia, jak je przyjmować, jak za nie dziękować.

Tradycję będziemy kontynuować, i starać się aby metody i formy zabawy były zawsze ciekawe i atrakcyjne.

Rodzice są zawsze współgospodarzami przyjęcia urodzinowego, co skutkuje coraz lepszą współpracą z nimi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom naszych przedszkolaków!

E. Jonek K. Dratwa

 

 

      Pierwszy piątek października to Światowy Dzień Uśmiechu. Szerokie uśmiechy zagościły w tym dniu na twarzach dzieci w grupie maluszków i średniaków przy ul. Krakowskiej. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których "biletem wstępu „był uśmiech od ucha do ucha”. Zajęcia rozpoczęliśmy od gimnastyki buzi i języka. Rozpoznawaliśmy i naśladowaliśmy różne minki. Słychaliśmy śmieszne wierszyki J. Tuwima i J. Brzechwy. Pobawiliśmy się z uśmiechniętymi ustami i żółtymi minkami. Wszystkie zabawy przeplataliśmy ćwiczeniami gimnastycznymi oraz zabawami ruchowymi przy ulubionych piosenkach dzieci. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień. Życzymy by jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków.

E. Kostyk, H. Deszka

 

 

 

 

 "Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 - września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno - 13 września 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Dzień ten daje dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Nasze przedszkolaki przygotowania do swojego święta rozpoczęły we wtorek- 19 września - wykonując przy pomocy nauczycielek okolicznościowe korony, medale, dekorując salę. Natomiast 20 wrzesnia po śniadanku wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, konkursów i gier zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku.

Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy Wszystkim Dzieciom zdrowia, szczęścia, miłości, uśmiechu, akceptacji, przyjaciół oraz spełnienia wszystkich marzeń.

Niech pobyt w przedszkolu stanie się niezapomnianą przygodą.

Grono Pedagogiczne i Pracownicy Przedszkola

Dzien  przedszkolaka_m

 

 

  Pierwszego dnia wiosny tj. 21  marca - zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „Zielony  Dzień”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu przyszło ubrane na zielono. Po śniadaniu  wszystkie   przedszkolaki  wraz  ze  swoimi  paniami  zebrały  się  w  jednej  sali, żeby  wspólnie  powitać  wiosnę.

Była zabawa w wyszukiwanie zielonych przedmiotów, rozpoznawanie ich po dotyku, ozdabianie sylwety drzewa zielonymi listkami, śpiewanie piosenek przywołujących wiosnę, wiosenna inscenizacja, wesoły wiosenny taniec i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło akcentów zdrowotnych czyli degustacji zielonych owoców, warzyw oraz pysznego soku.

Po wspólnej zabawie wszystkie  przedszkolaki na czele  z  panną marzanną przemaszerowały  barwnym  pochodem  po  Baborowie, trzymając  w  rękach  wiosenne chorągiewki. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.

Hanna Deszka


 

 

Dnia 30.03.2017r. dzieci przedszkolne przy  ul. Powstańców odwiedziła pani Magdalena Koczumińska, mama naszego przedszkolaka, która jest pielęgniarką i pracuje na oddziale wewnętrznym w szpitalu, w Głubczycach. Pani Magdalena przekazała dzieciom   wiele ciekawych informacji o  pracy pielęgniarki, jej obowiązkach i odpowiedzialności za powierzonych jej opiece pacjentów.  Na co dzień nasz gość w  swojej pracy posługuje się wieloma przyrządami oraz sprzętem medycznym, który wymaga praktyki  w jego obsługiwaniu. Pani Magdalena omówiła ich zastosowanie, pokazując je na chętnych dzieciach, które zamieniły się w pacjentów, przybliżyła dzieciom sytuacje, w których mają one zastosowanie. Nasz gość pokazał,   których  instrumentów oraz sprzętu używa w codziennej pracy podczas opieki nad chorymi pacjentami. Wśród przyniesionych rzeczy dzieci mogły zobaczyć różnej wielkości strzykawki, maseczkę , plastry, bandaże, kroplówki. stetoskop oraz  preparaty do dezynfekcji np. wodę utlenioną.  Przypomniała również dzieciom, jak powinny dbać o zdrowie i higienę. Odbył się instruktaż poprawnego mycia rąk, w taki sposób, tak jak to robią wykwalifikowane pielęgniarki. Dzieci otrzymały żel do dezynfekcji rąk. Poprzez wspólne rozwiązywanie zagadek o warzywach i owocach oraz omówieniu  piramidy zdrowego żywienia dzieci utrwaliły wiedzę, o tym, co powinny jeść a, jakie produkty powinny ograniczać w swoim codziennym jadłospisie, aby prawidłowo się odżywiać, a przez to dostarczać organizmowi potrzebnych składników i witamin. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek o pracy pielęgniarki,  zadawały wiele pytań na temat wykonywanej pracy.

Dziękujemy Pani Magdzie za przybliżenie dzieciom ciekawego, odpowiedzialnego  i trudnego zawodu pielęgniarki.

Grażyna Pelczarska

 

 

 
Weitere Beiträge...
21625844
21809480